Neler yeni

Hoş Geldiniz! Yurt Dışında Yaşayan Gurbetçiler Forumu - gurbetciler.net

Yurt dışına gitmek isteyenler ve yurt dışında yaşayan gurbetçilerin platformu gurbetciler.net'e hoş geldiniz. Siz de foruma üye olarak ücretsiz ilanlar verip gitmek istediğiniz bölge hakkında bilgi alabilirsiniz.

Soru Sor

Diğer ülkelerde ve bölgenizde yaşayan insanlara soru sor.

İlan Ver

Bölgendeki gurbetçiler için ücretsiz ilan ver ve ticarete başla.

Tanış

Bölgendeki gurbetçilerle tanışarak kendinize konumuz hakkında bilgi edinin.

Almanya Genç Göçmen Danışmanlığı – Göçmen Kökenli Gençler İçin Danışmanlık

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.gurbetciler.net
Yabancı bir ülkedeki ilk dönem özellikle gençler için aynı zamanda hem heyecan verici hem de yorucudur. Yeni arkadaşlıklar kurup okul ya da meslekte kendilerini kanıtlamak isterler. Genç Göçmen Danışmanlıkları (JMD) genç insanlara Almanya’daki yeni çevreye alışmada yardımcı olurlar. Göçmen genç ve yetişkinlere 27 yaşına kadar refakat eder, danışmanlık hizmeti sunarlar. Genç Göçmen Danışmanlığı siz ve çocuğunuz için her zaman ücretsizdir.

Özel Sunumlar ve Kişisel Danışmanlık

Genç Göçmen Danışmanlığının hizmetleri uyum destek planlı kişisel refakattan özel durum danışmanlığına, ebeveyne hizmetlerden grup çalışmaları ve kurslara kadar uzanır. Buralarda birçok konu hakkındaki sorulara cevap bulabilirsiniz:
  • Yetiştirme, çocukluk ve gençlik
  • Okul ve mesleki eğitim sistemi
  • Meslek seçimi
  • Bilgisayar ve Almanca öğrenme programlarının kullanımı
Genç Göçmen Danışmanlıkları Almanya genelinde 420 noktada bulunmaktadır. Danışmanlıktan gençlik sosyal hizmetleri sunan kurumlar sorumludur:

• Bundesarbeitsgemeinschaft Evangelische Jugendsozialarbeit (Federal Protestan Gençlik Sosyal Yardım Hizmetleri Çalışma Grubu)
  • Bundesarbeitsgemeinschaft Katholische Jugendsozialarbeit (Federal Katolik Gençlik Sosyal Yardım Hizmetleri Çalışma Grubu)
  • Arbeiterwohlfahrt (İşçi ve ailelerine yardım eden hizmet kurumu)
  • Internationaler Bund (Uluslararası Birlik), Paritätischer Wohlfahrtsverband (Alman Eşitlikçi Sosyal Yardım Kurumu) ve Deutsches Rotes Kreuz (Alman Kızılhaç Kurumu)
Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi Halkla İlişkiler Servisi
Bunun dışındaki sorularınız için Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi Halkla İlişkiler Servisine başvurabilirsiniz. Özellikle göçmenlik ve uyum kanunuyla ilgili olan uyum kursları, oturum izni veya vatandaşlığa geçme hakkında bilgilendirir.

Halkla ilişkiler servisine +49 911 943-6390 numaralı telefondan veya www.bamf.de/kontakt-buergerservice adresindeki iletişim formu ile ulaşabilirsiniz.

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8